Noslēdzoties dārzkopības sezonai, bagātīgus krājumus ziemai ir sagādājušas 814 mājsaimniecības visos Latvijas reģionos. Iesaistoties Borisa un Ināras Teterevu fonda programmas “Pats savam SAIMES GALDAM” projektos, tās pavasarī saņēma sēklas, stādus un dārza piederumus, lai izaudzētu pārtiku savam saimes galdam. Ļaudis atzīst – fonda atbalsts un pašu darbs ļauj būtiski ietaupīt līdzekļus.

Pērn projektos iesaistījās 700 ģimenes. Lai arī šogad pavasarī bija plānots dārzkopības darbos iesaistīt līdzīgu skaitu mājsaimniecību, rezultāti izrādījušies izcilāki – projektos iesaistījās 814 mājsaimniecības, aptverot 2`966 personas. Liela daļa projektu dalībnieku ir daudzbērnu ģimenes, seniori, personas ar invaliditāti. Projektos piedalījušās arī vairākas ģimenes no Ukrainas.

Pamudinājumu iesaistīties dārzkopības projektos cilvēki saņēma no 23 Latvijas bezpeļņas organizācijām, kuras šogad ieguva Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu. Tās īstenoja projektus, dārzkopības darbos iesaistot uzņēmīgus un rosīgus iedzīvotājus 23 novados un 4 valstspilsētās.

Visbiežāk ļaudis izvēlējās audzēt kartupeļus, tomātus, gurķus, burkānus, bietes, kabačus, ķirbjus, kāpostus, dažādus zaļumus. Nereti daļu no izaudzētā projektu dalībnieki dāvina veco ļaužu pansionātiem, sociālajiem centriem, zupas virtuvēm, vai vienkārši – citām ģimenēm, kurām klājas grūti, tādējādi kļūstot arī par devējiem.

Fonds turpinās atbalstīt cilvēku vēlmi pašu rokām rūpēties par savu un līdzcilvēku labklājību - nākamo projektu konkursu programmā “Pats savam SAIMES GALDAM” (www.saimesgaldam.lv) fonds plāno izsludināt 2023. gada sākumā. Kā līdz šim, tajā varēs piedalīties Latvijas bezpeļņas organizācijas, kuras vēlas iesaistīt grūtībās nonākušus, taču uzņēmīgus savas apkaimes iedzīvotājus darbos, kas uzlabotu viņu dzīves apstākļus.

Aicinām iepazīties ar:

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.