Borisa un Ināras Teterevu fonds turpina labdarības programmu „Dakter, es labi redzu!”. Tās ietvaros aprīļa pirmajā pusē tiks veikta bezmaksas redzes pārbaude 23 lauku skolās Madonas, Cesvaines, Ērgļu, Lubānas un Varakļānu novados. Nepieciešamības gadījumā skolēni iegūs recepti - dāvanu karti bezmaksas briļļu saņemšanai.

Programmas „Dakter, es labi redzu!” mērķis ir laikus konstatēt redzes pasliktināšanos skolēniem Latvijas lauku skolās. Tās ietvaros sertificēts oftalmologs ierodas pieteiktajā skolā ar visu nepieciešamo mobilo aparatūru. Pēc bezmaksas redzes pārbaudes bērni saņem dāvanu karti 45 eiro vērtībā briļļu iegādei.Redzes pārbaude programmas „Dakter, es labi redzu!” ietvaros.

Kopš 2013. gada programmas ietvaros redze pārbaudīta jau 304 lauku skolās 10 522 skolēniem, no kuriem 2 266 saņēma receptes-dāvanu kartes briļļu iegādei.  Šobrīd redzes pārbaude veikta jau 66 novados. Programmas uzdevums ir aptvert mazās lauku skolas visos Latvijas novados. Plašāk par oftalmologa vizītēm skolās uzziniet infografikā.

Oftalmologs Dr. Aleksandrs Ceunovs pauž gandarījumu par iespēju palīdzēt trūcīgu ģimeņu bērniem no attālākiem Latvijas reģioniem. Vienlaikus viņš atzīst, ka situācija ir sliktāka apvidos, kuros ir maz iespēju regulāri pārbaudīt redzi, kā arī ierobežoti ģimeņu materiālie apstākļi.

Laikus nepamanītas redzes izmaiņas apgrūtina mācību satura uztveri, socializēšanos un nākotnes iespējas darba tirgū. Redzes izmaiņas palīdz koriģēt briļļu pastāvīga lietošana. Diemžēl nereti sāk rasties tuvredzības problēmas, ja tās netiek savlaicīgi risinātas. Bieži tas notiek tādēļ, ka acu ārsts nav pieejams bērnu dzīvesvietas tuvumā, kā arī ģimenēm trūkst līdzekļu piemērotu briļļu vai lēcu iegādei.

Acu ārsta vizītes Latvijas lauku skolās turpināsies arī aprīļa otrajā pusē – Krāslavas un Dagdas novados.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.