2023. gada fotomirkļi

2024. gada 10. janvāris

Katrs darbs, ko īstenojām 2023. gadā, ir bijis piepildīts ar mīlestību pret Latvijas zemi un tās cilvēkiem. Pagājušajā gadā mēs turpinājām palīdzēt realizēt rosīgu ļaužu ieceres piecās jomās: izglītība un zinātne, kultūra un māksla, rūpes par dzīvniekiem, kopienu projekti un sociālā palīdzība.

Daudz ir paveikts, un daudzas ieceres vēl taps īstenotas. Paldies, ka esat kopā ar mums!

Foto: Gints Ivuškāns

Filantropa Borisa Tetereva jubilejas gaisotnē 2023. gada novembrī ir pasniegtas mūsu fonda stipendijas Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studentiem un pasniedzējiem. Fonds RSU ieceres atbalsta jau vairāk nekā 10 gadus: stipendiju ir saņēmuši kopumā 49 RSU Medicīnas fakultātes studenti, modernizēti jau 172 studiju kursi, finansēta COVID-19 izpēte un studiju vides uzlabošana. Atbalsts RSU projektiem sadarbības gados ir pārsniedzis 1 miljonu eiro.

Foto: no Borisa un Ināras Teterevu fonda arhīva

2023. gadā vēl četri fonda stipendiāti medicīnā ar lieliskām sekmēm noslēguši studijas RSU. Talantīgo jauno mediķu loku kuplinājuši Katrīna Freimane, Kalvis Kaļva, Ričards Kauliņš un Viola Daniela Kiseļova. Kopš 2011. gada šī stipendija ir kļuvusi par atspēriena punktu 49 RSU studentiem. No viņiem 29 jau ir absolvējuši RSU studijas, papildinot medicīnas profesionāļu rindas.

Foto: Matīss Markovskis

Ieskandinot Valmieras teātra simtgadi, mūsu fonds sniedzis atbalstu četru nozīmīgu Latvijas dramaturģijas klasikas jauniestudējumu tapšanai. 2023. un 2024. gadā top četri nozīmīgi latviešu dramaturģijas klasikas darbu jauniestudējumi - Raiņa “Jāzeps un viņa brāļi” (režisore Inese Mičule), pēc Viļa Plūdoņa darba motīviem veidotais “Atraitnes dēls” (režisors Viesturs Roziņš), Pāvela Rozīša “Valmieras puikas” (režisors Jānis Znotiņš) un Rūdolfa Blaumaņa “Pazudušais dēls” (režisors Reinis Suhanovs).

Foto: Matīss Markovskis

Trīsdesmitajā Spēlmaņu nakts ceremonijā apbalvoti teātra sezonas labākie iestudējumi un teātra mākslinieki. To rīkoja Latvijas teātra darbinieku savienība ar mūsu fonda līdzatbalstu. Šajā gada prestižākajā teātra notikumā Valmieras teātris ir saņēmis visvairāk balvu.

Arī Valmieras teātra skatītāju balsojuma rezultāti sakrīt ar Spēlmaņu nakts žūriju - pārliecinoši par aizvadītās sezonas labāko atzīta izrāde “Nelabie. Pēc Dostojevska” Elmāra Seņkova režijā.

Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts Prezidenta kanceleja

Divdesmito jubileju nosvinēja Ziedot.lv - lielākā Latvijas labdarības organizācija un viens no mūsu fonda ilggadējiem sadarbības partneriem. “Mēs varam svinēt jūsu divdesmitgadi, jo jūs esat radījuši un noturējuši sabiedrības uzticību. Bez uzticības tā labākajā gadījumā varbūt būtu viena vai divas daiļas kampaņas. Divdesmit gadu nav briedums tikai labdarības organizācijai. Tas ir sabiedrības briedums. Tas pienāk tad, kad pareizi šķiet dalīties,” jubilejas svinībās pauda Latvijas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

Kopā ar Ziedot.lv esam jau kopš paša sākuma, gan sniedzot regulāru palīdzību Ziedot.lv un Bērnu rehabilitācijas centra POGA darbībai, gan arī ar ziedojumiem konkrētiem projektiem. Darbs turpinās un iemiesojas arvien jaunos darbos.

Foto: Bērnu rehabilitācijas centrs POGA

Ar mūsu fonda atbalstu līdz 2023. gadā vairāki desmiti Bērnu rehabilitācijas centra POGA mazie pacienti ar kustību traucējumiem ir saņēmuši Supervaroņu tērpu Mollii rehabilitācijas kursus mājas apstākļos.

Attēlā: mecenāte Ināra Tetereva. Foto: Agris Šiliņš

Latvijas Dārzkopības institūta zinātnieki ir selekcionējuši jaunas saldā ķirša un aprikozes šķirnes. Godinot Borisa un Ināras Teterevu ilggadējās labdarības aktivitātes, tās ir nosauktas abu mecenātu vārdos. Par godu Borisam Teterevam nosaukta aprikozes šķirne ‘Boriss’, saldā ķirša šķirne ‘Ināra Tetereva’ ir veltījums mecenātei. 

Foto: Aivars Liepiņš

Raidījumu un teātra izrāžu cikls Teātris.zip turpina ierakstīt un rādīt televīzijā Latvijas teātru izrādes. Kopš 2012. gada ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu ir iemūžinātas daudzveidīgas, spilgtas, nozīmīgas izrādes. Ierakstīšanai tiek atlasītas Rīgas un reģionu teātru labākie un skatītāju iecienītākie iestudējumi.

Foto: Teātris.zip

Attēlā: pirms izrādes "Sievietes daļas" raidījuma “Teātris.zip” vadītājs Ojārs Rubenis sarunājas ar izrādes režisori Ināru Slucku un galveno lomu tēlotājām, aktrisēm Lauru Siliņu un Esmeraldu Ermali.

Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja.

2023. gada maijā fonda dibinātājai mecenātei Inārai Teterevai piešķirts Valsts prezidenta Cildinājuma raksts par nesavtīgo un izcilo labdarības darbu un sniegto ieguldījumu izglītībā, zinātnē, kultūrā, sociālajā palīdzībā un dzīvnieku aizsardzībā.

Cildinājuma rakstus pasniedza Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas goda docētājai un koncertmeistarei Ilzei Dzērvei, mecenātei Inārai Teterevai, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Bērnu slimību klīnikas vadītājai Dacei Gardovskai un bijušajam Totalitārisma seku dokumentēšanas centra vadītājam, pētniekam Indulim Zālītem.

Foto: no Borisa un Ināras Teterevu fonda arhīva

Jau 14 labdarības virtuvēs ar fonda atbalstu veikti uzlabojumi, lai saimniekošana tajās kļūtu ērtāka un taupīgāka. Šajās labdarības virtuvēs ik mēnesi sagatavo un izsniedz 42`450 siltu maltīšu.  

Foto: Gints Ivuškāns

Attēlā: mecenāte Ināra Tetereva un labdarības programmas "Maizes rieciens - atbalsts labdarības virtuvēm" dalībnieki no Rīgas, Bauskas, Iecavas, Vangažiem, Varakļāniem, Daugavpils, Valmieras, Jelgavas, Smiltenes un Liepājas.

Foto: Inese Dāvidsone

2023. gads ir pagājis Lībiešu mantojuma gada zīmē, kur nozīmīgākie pasākumi bija vērienīgais Līvu (lībiešu) savienības (Līvõd Īt) simtgadei veltītais koncerts aprīlī, tradicionālie Lībiešu svētki Mazirbē augustā un Lībiešu karoga 100. gadadienas svētki novembrī. Šie pasākumi norisinājās arī ar mūsu fonda nozīmīgu atbalstu, kas ir ilggadēji sekmējis līvu unikālās kultūras un tradīciju saglabāšanu.

Foto: Dzīvnieku patversme "Dzīvnieku draugs"

Ilggadējas sadarbības ietvaros fonds sniedz atbalstu dzīvnieku patversmei "Labās mājas" un "Dzivnieku Draugs". Kopš 2011. gada tajās ar fonda līdzatbalstu aprūpēti daudzi tūkstoši dzīvnieku. Sniegta profilaktiskā un ārkārtas veterinārā palīdzība, operācijas un aprūpe no cilvēku ļauna prāta cietušiem dzīvniekiem.

Rūpes par dzīvniekiem iemiesojas arī atbalstā raidījumam "Ķepa uz sirds". Tas Latvijas Radio 2 skan svētdienās ar iespēju to ierakstos noklausīties internetā. Savukārt TV raidījums ir skatītāju iemīļots jau kopš 2011. gada 15. janvāra, kad ar fonda atbalstu TV ēterā iznāca pirmais raidījums.

Foto: no Borisa un Ināras Teterevu fonda arhīva

 

 

 

Fonds turpina īstenot programmu uzņēmīgajiem un rosīgajiem “Pats savam SAIMES GALDAM”.

2023. gadā 30 bezpeļņas organizācijas dārzkopības projektos iesaistīja 903 mājsaimniecības. Šis ir kopš 2017. gada lielākais organizāciju un mājsaimniecību skaits, kas viena gada ietvaros dārzkopības projektos pašu spēkiem audzēja pārtiku sev un ģimenei.

Attēlā: Vecumnieku daudzbērnu ģimeņu biedrības “Saulgrieze” projekta mazā dalībniece Signe.

 

Attēls: no Borisa un Ināras Teterevu fonda arhīva

Jaunajos literārajos ceļojumos mūs aizved Latvijas Radio raidījumi "Radio mazā lasītava" un “Книжный вторник”. Raidījumi skan Latvijas Radio 1 un Latvijas Radio 4 ēterā, bet jau izskanējušos stāstījumus un grāmatu lasījumus var noklausīties internetā.

Foto: LU Botāniskais dārzs

2023. gadā Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā ir ierīkota un iedarbināta moderna augu kolekcijas automātiskās laistīšanas sistēma. Tā turpmākajos gados ļaus efektīvi kopt un saglabāt daudzveidīgo augu fondu 14 hektārus lielajā dārza teritorijā.

Dārza uzturēšanai būtiskās laistīšanas sistēmas izveide ir fonda dāvana LU Botāniskā dārza simtajā jubilejā, kuru dārzs atzīmēja 2022. gadā. Gatavojoties dārza simtgadei, Borisa un Ināras Teterevu fonds atbalstu piešķīra jau kopš 2013. gada, kopā labiekārtošanas darbos ieguldot 1,545 miljonus eiro lielo finansējumu. Ar fonda atbalstu dārzā atjaunoti dažādi stādījumi, iegādāta tehnika, pilnveidota infrastruktūra, labiekārtota publiskā telpa. Laistīšanas sistēmas ierīkošana ir noslēdzošais akcents dārza simtgadei veltīto vides sakopšanas darbu kārtā.

Foto: Alūksnes un Apes novada fonds

Kopš 2012. gada Borisa un Ināras Teterevu fonds ir nozīmīgākais kopienu filantropijas veicinātājs Latvijā. Fonds finansiāli atbalsta sešu kopienu fondu darbību, lai tiem būtu iespēja rīkoties savos novados, īstenojot dažādas labdarības aktivitātes ziedojumu piesaistei.

Attēlā: Alūksnes un Apes novada fonds vāca ziedojumus džipa iegādei un nogādāšanai Ukrainas aizstāvjiem.

Foto: Viduslatgales pārnovadu fonds

 

 

Kopienu fondi labdarības pasākumos piesaista līdzekļus, lai palīdzētu novadniekiem īstenot sapņus par labāku dzīvi apkaimē. Ļaudis pulcējas kopienu fondu rīkotajos labdarības tirdziņos, lūgšanu brokastīs, priekšnesumos, bumbu rallijos, ar pirkumu vai ziedojumu atbalstot rosīgo ļaužu iniciatīvas.

Ziedojumus fondi iegulda izcilu ieceru īstenošanai savos novados - lai piepildītu bērnu sapņus, palīdzētu vientuļajiem senioriem, uzlabotu apkaimes ļaužu dzīves kvalitāti.

Attēlā: Viduslatgales pārnovadu fonds organizē labdarības bumbu ralliju.

 

 

 

 

 

 

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.