Jau 10 gadus rūpes par dzīvniekiem ir viena no Borisa un Ināras Teterevu fonda labdarības prioritātēm. Šajos gados atbalstītas dzīvnieku patversmes Latvijā, TV un radio raidījums "Ķepa uz sirds", sniegta palīdzība ziloņu aprūpei Taizemē un gorillu glābšanai Āfrikā. Izglābti trūkstošiem dzīvnieku, uzlaboti to dzīves apstākļi, viņu saimnieki ir saņēmuši ekspertu padomus par dzīvnieku kopšanu un audzināšanu.

 

Glābj un ārstē

Kopš 2011. gada Rīgas patversmēs "Dzīvnieku draugs" un "Labās mājas" ar Borisa un Ināras Teterevu fonda līdzatbalstu aprūpēti vairāk nekā 10 000 dzīvnieku. Sniegta profilaktiskā un ārkārtas veterinārā palīdzība, operācijas un aprūpe no cilvēku ļauna prāta cietušiem dzīvniekiem. Šāda palīdzība sniegta kaķiem, suņiem, trušiem, smilšu pelītēm un pat vienam stārķim.

Veikta arī sterilizācija "noķer – sterilizē – atlaid" programmas ietvaros. Šī programma un citi aprūpes pasākumi ir gan humānas attieksmes izpausme, gan arī dzīvnieku patversmju ieguldījums dzīves kvalitātes uzlabošanā pilsētās. Iedzīvotāji ieguvumu izjūt arī tādējādi, ka pakāpeniski samazinās klaiņojošo kaķu skaits.

 

Izglīto un atrod jaunus saimniekus

Atrast mājas dzīvnieku patversmju iemītniekiem un izglītot par dzīvnieku pareizu kopšanu palīdz ar Borisa un Ināras Teterevu fonda tapušais raidījums "Ķepa uz sirds". Informatīvi izglītojošs TV un radio raidījums visai ģimenei šo gadu garumā ir iekarojis tūkstošiem skatītāju un klausītāju siržu.

Pateicoties raidījumam, daudzi simti dzīvnieku patversmju iemītnieku jau ir atraduši jaunas mājas. Piepildīt šo misiju palīdz raidījuma viesi - sabiedrībā pazīstami cilvēki: mūziķi, aktieri, sportisti, mākslinieki, politiķi, žurnālisti, uzņēmēji.

TV raidījums ir skatītāju iemīļots jau kopš 2011. gada 15. janvāra, kad TV ēterā iznāca pirmais raidījums ar pirmo viešņu - dziedātāju Laimu Vaikuli.

Tagad, kopš 2019. gada septembra, raidījums “Ķepa uz sirds” ir klausāms arī pilnīgi jaunā – radio formātā. Tas pie klausītājiem nāk ik svētdienu no 11:00 līdz 12:00 tiešraidē Radio SWH ēterā ar iespēju to pēcāk klausīties raidījuma mājaslapā

 

Labāki dzīves apstākļi arī bezpajumtes kaķiem

Rūpēs par bezpajumtes dzīvniekiem pilsētvidē sniegts atbalsts arī biedrības “Dzīvnieku SOS” iniciatīvai. Ar fonda atbalstu mikrorajonos izveidotas 50 kaķu mājiņas, kur dzīvniekiem paslēpties no sala aukstajos mēnešos. Mājiņas izvietotas vietās, kur mīt sterilizētu ielas kaķu kolonijas, un tādējādi veido koptas un labiekārtotas kaķu uzturēšanās vietas.

 

Taizemes ziloņi un Āfrikas kalnu gorillas

Fonds īpašas rūpes izrāda par dzīvniekiem arī ārvalstīs, sniedzot palīdzību Taizemes ziloņu un Āfrikas kalnu gorillu glābšanai.

Ja pie mums cilvēki dažkārt nepienācīgi rūpējas par mājdzīvniekiem, tad Taizemē, līdz ar lauksaimniecības un mežsaimniecības modernizēšanos, lieki ir kļuvuši ziloņi. Rūpes par tiem ir uzņēmusies organizācija "The Golden Triangle Asian Elephant Foundation", kas ar ziedotāju palīdzību šos dzīvniekus ārstē un glābj no dzīves uz ielas, izmantošanas ubagošanas nolūkos, nelegālajās meža darbu nometnēs un ziloņu šovos.

Būtisks atbalsts ir sniegts ziloņu veterinārārsta darbībai vairākās ziloņu nometnēs un aprūpes centrā, kopā apkalpojot ap 300 ziloņu. Ārsta sākotnējais uzdevums ir apkopt ziloņa iepriekšējās mītnes vietā iegūtās traumas un brūces un iemācīt ziloņu kopējiem rūpēties par dzīvnieka ikdienas higiēnu, lai vēlāk pēc iespējas mazāks būtu risks zilonim saslimt.

2017. gadā tapa dokumentālā filma par ziloņu aprūpi Taizemē. Tā pēcāk nonāca pie Latvijas televīzijas skatītājiem. Aicinām gūt ieskatu, ielūkojoties filmas īsajā versijā.

Savukārt 2016. gadā tapa dokumentālā filma par vēl vienu Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstīto dzīvnieku glābšanas iniciatīvu - kalnu gorillu aprūpi Āfrikā, ko veic  "Mountain Gorilla Veterinary Project". Šī organizācija jau trīsdesmit gadus savu darbu velta sudrabmuguras Kalnu gorillu, kā arī Austrumu zemieņu gorillu populācijas saglabāšanai Āfrikā.

Lai arī šo dzīvnieku populāciju joprojām apdraud sarūkošās mežu platības, malu medniecība un cilvēku pārnēsātās slimības, kopīgā darbā izdevies palielināt kalnu gorillu skaitu līdz 850 šīs sugas īpatņiem.

Borisa un Ināras Teterevu fonds turpina rūpēties par dzīvniekiem, sniedzot atbalstu to ārstēšanai, glābšanai un sabiedrības izglītošanai par atbildīgu attieksmi pret dzīvniekiem.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.