« uz sākumlapuFilantropa Borisa Tetereva piemiņai. 02.10.2019.

1/0
« uz sākumlapu

Filantropa Borisa Tetereva piemiņai. 02.10.2019.

Rīgas Sv. Jēkaba katedrālē dievkalpojumā filantropa Borisa Tetereva piemiņai daudzi domās un vārdos atcerējās viņa sabiedrisko un labdarības darbību Latvijā un citās valstīs.

Skatīt galeriju

Kopīgot

URL:

x

Kopīgot

URL:

  • 2019. gada 2. oktobrī Rīgas Sv. Jēkaba katedrālē dievkalpojumā filantropa Borisa Tetereva piemiņai daudzi domās un vārdos atcerējās viņa sabiedrisko un labdarības darbību Latvijā un citās valstīs. Atcerējās personību, kuras mūžs, darbi, idejas un aizrautība mainīja pasauli, Latviju, sabiedrību un līdzcilvēku pasaules redzējumu.
    © Evija Trifanova
  • Filantropa Borisa Tetereva piemiņai veltīts publisks dievkalpojums notika 2019. gada 2. oktobrī Rīgas Sv. Jēkaba katedrālē V. E. Rīgas arhibīskapa-metropolīta Zbigņeva Stankeviča vadībā.
    © Evija Trifanova
  • Dievkalpojumā ikvienam bija iespēja iedegt svecīti un kopīgi kavēties domās, tā godājot Borisa Tetereva piemiņu.
    © Evija Trifanova
  • Boriss Teterevs reiz teica: “Cenšos uzlabot šo pasauli – veselības aprūpi, izglītību, protams, mākslu. Kāpēc? Vienkārši es tā vēlos. Patīkami, kā krieviski saka, творить добро (darīt labu). Turklāt, ir svarīgi, ka šajā jautājumā esam uz viena viļņa ar sievu Ināru.” Darīt labu ir bijis viņa dzīves kredo, katras darbības pamats un patiesa pārliecība.
    © Ilmārs Znotiņš
  • Šajos gados fonds īstenojis darbus piecās jomās – izglītība un zinātne, kultūra un māksla, sociālā palīdzība, kopienu attīstība un rūpes par dzīvniekiem, atbalstot simtiem organizāciju un sniedzot palīdzību tūkstošiem un tūkstošiem gan Latvijā, gan ārvalstīs – gandrīz visos pasaules kontinentos. Attēlā: mecenāti Boriss un Ināra Teterevi kopā ar mācībspēkiem un stipendijas ieguvušajiem studentiem no Latvijas Mākslas akadēmijas, Rīgas Stradiņa universitātes un J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas. 2015. gada oktobris.
    © Ilmārs Znotiņš
  • Atklājot Ievas Rubezes mākslas objektu “Rēgs”. Vecrīgā, Trokšņu ielā pie aizsargmūra. Mākslas objekts tapis Borisa un Ināras Teterevu fonda programmas “Māksla publiskā telpa" ietvaros. 2015. gada oktobris.
    © Evija Trifanova
  • Rundāles pils restaurācijas pabeigšana bija pirmais Borisa un Ināras Teterevu fonds noslēgtais granta līgums. Restaurācijas darbiem noslēdzos, apmeklētājiem kļuva pieejama Hercoga bibliotēka, Hercoga 2. darba kabinets, Lielā galerija un Biljarda zāle. 2013. gada maijs.
    © Gunārs Janaitis
  • Rundāles pils muzeja telpas atjaunotas un bagātināts interjers. Tajā – arī Eiropā lielākā biljarda galda kopija, izsmalcināts galda piederumu komplekts kabinetam un vēl, un vēl.
    © No fonda arhīva
  • Kopā ar bijušo Latvijas prezidentu Valdi Zatleru, saņemot Trīs Zvaigžņu ordeni. 2011. gada maijs.
    © Toms Kalniņš, Valsts prezidenta kanceleja
  • Kopā ar Latvijas kopienu fondu pārstāvjiem, vienojoties par atbalstu Kopienu filantropijas attīstības programmai. 2017. gada oktobris.
    © Ilmārs Znotiņš
  • Borisa un Ināras Teterevu fonds atbalstīja Latvijas Zinātņu akadēmijas Lielo medaļu - augstāko apbalvojumu, ko piešķir Latvijas un ārvalstu zinātniekiem par izciliem radošiem sasniegumiem. Attēlā: LZA ārlietu sekretārs Tālavs Jundzis, Lielās medaļas 2017. gada laureāti Jānis Visvaldis Bārzdiņš un Baiba Rivža, LZA Senāta priekšsēdētājs Jānis Stradiņš, LZA prezidents, Prezidija priekšsēdētājs Ojārs Spārītis, mecenāti Ināra Tetereva un Boriss Teterevs, LZA viceprezidents Andrejs Krasņikovs. 2017. gada novembris.
    © Ilmārs Znotiņš
  • Mecenātiem piešķirts Latvijas Mākslas akadēmijas goda locekļu nosaukums. Boriss un Ināra Teterevi ir pirmie mākslas, dizaina un kultūras jomas atbalstītāji, kuriem akadēmija piešķīra goda locekļa nosaukumu. 2015. gada novembris.
    © Ieva Makare
  • Sadarbojoties ar Latvijas Universitāti, Borisa un Ināras Teterevu fonds sniedza atbalstu Latvijas Universitātes Botāniskā dārza atjaunošanas darbiem. Attēlā: mecenāti kopā ar Latvijas Universitātes rektoru prof. Indriķi Muižnieku un bijušo botāniskā dārza direktori Antu Sparinsku. 2015. gada oktobris.
    © Borisa un Ināras Teterevu fonds
  • Borisa un Ināras Teterevu fonda un M. Čehova Rīgas krievu teātra sadarbībā tapušas 10 izrādes: "Divpadsmitā nakts" (2010), skatītāju favorīts - iestudējums "Tango ar Stroku" (2012), "Līgavaiņi" (2013), "Kunga komediants" (2013), "Hanuma" (2014), "Spoks no Kentervilas" (2016), "Mēdeja" (2016), "Mīlēt" (2016), "Karalis Līrs" (2017) un Latvijas valsts simtgadei iestudētais - “Maģijas atslēgas” (2018). Attēlā: Boriss Teterevs uz teātra skatuves.
    © Aigars Altenbergs
  • Augstu vērtējot bijušā Rīgas Stradiņa universitātes rektora prof. Jāņa Gardovska ieguldījumu RSU attīstībā, mecenāti Boriss un Ināra Teterevi pasniedza profesoram J.Gardovskim organizācijas augstāko apbalvojumu – Goda zīmi. 2017. gada oktobris.
    © Ilmārs Znotiņš
  • Kopā ar operdziedātāju Elīnu Garanču un komponistu Raimondu Paulu Borisa un Ināras Teterevu mākslas programmas "Tête-à-Tête 2016" atklāšanas notikumā - E.Garančas un R.Paula radošās sadarbības vakarā “Baltās paslēpes”. 2016. gada septembris, Latvijas Nacionālais teātris.
    © Kristaps Kalns
  • Kopā ar Latvijas kopienu fondu pārstāvjiem, vienojoties par atbalstu Kopienu filantropijas attīstības programmai. 2017. gada oktobris.
    © Ilmārs Znotiņš
  • Mecenāti Boriss un Ināra Teterevi J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Sadarbības ietvaros Borisa un Ināras Teterevu fonds atbalstu sniedza J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas talantīgāko studējošo dalībai nozīmīgos starptautiskos konkursos, starptautisko konkursu organizēšanai Latvijā un citām aktivitātēm. 2015. gada oktobris.
    © Ilmārs Znotiņš
  • No 2017. gada 25. marta līdz 16. jūlijam Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA ar mecenātu Borisa un Ināras Teterevu gādību pirmo reizi Baltijas reģionā bija skatāma izstāde “PRADO 12 raksturi” – pasaules slavenu mākslinieku divpadsmit meistardarbi, kas Spānijas lielākajā muzejā PRADO gadsimtu laikā ir priecējuši miljoniem skatītāju. Izstāde kļuva gan par apmeklētāko izstādi muzeja vēsturē, gan arī par apmeklētāko izstādi Latvijā 2017. gadā. Attēlā: Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA direktore un izstādes kuratore Daiga Upeniece, mecenāti Boriss un Ināra Teterevi, bijušais Latvijas prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi Ivetu Vējoni. 2017. gada marts.
    © Toms Norde
  • Sadarbojoties ar Latvijas Universitāti, Borisa un Ināras Teterevu fonds sniedza atbalstu Latvijas Universitātes Botāniskā dārza atjaunošanas darbiem. Attēlā: Boriss Teterevs LU Botāniskajā dārzā. 2015. gada oktobris.
    © Borisa un Ināras Teterevu fonds
  • 2014. gada 25. aprīlī J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā atklātas jaunbūvētas trīsmanuāļu romantiskā stila ērģeles. Šīs ir pirmās Latvijas pēckara vēsturē pilnīgi no jauna uzbūvētās ērģeles, kas veidotas Latvijas vajadzībām un kuru būvi realizējuši Latvijas ērģeļu būvētāji - Ugāles ērģeļbūves darbnīca. Tādēļ jaunais ērģeļbūves projekts ir rets un nozīmīgs Latvijas kultūrvēstures notikums. Ērģeļu atklāšanas pasākumā. 2014. gada aprīlis.
    © Evija Trifanova
  • PRADO muzeja kolekcijas izstāde “PRADO 12 raksturi” Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA bija mecenātu Borisa un Ināras Teterevu īpašais dāvinājums Latvijas valsts simtgadei. Tā ideju bija izlolojis Boriss Teterevs. Attēlā: kopā ar izstādes patronesi Latvijas eksprezidenti un Madrides kluba prezidenti Vairu Vīķi-Freibergu. 2017. gada marts.
    © Ilmārs Znotiņš
  • PRADO muzeja kolekcijas izstādē “PRADO 12 raksturi” Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA. Attēlā: mecenāts Boriss Teterevs, PRADO Nacionālā muzeja galvenā kolekciju kuratore Karina Marotta, izstādes patronese Latvijas eksprezidente un Madrides kluba prezidente Vaira Vīķe-Freiberga. 2017. gada marts.
    © Ilmārs Znotiņš
  • Atbalstot Latvijas Nacionālās operas akadēmiju. Tās mērķis - jauno mākslinieku apmācība, palīdzot uzsākt profesionālās gaitas operas teātrī, kā arī nodrošinot mākslinieku profesionālo tālākizglītību un pilnveidošanos. 2013. gada jūnijs.
    © Gunārs Janaitis
  • Borisa un Ināras Teterevu mākslas programmas “Tête-à-Tête 2015” ietvaros notika unikāla autentisku kimono performance. Tās laikā Latvijas skatītāji varēja iepazīt kimono maģisko šarmu un eleganci, kas kopta gadsimtiem ilgi un kuros noslēpumaini savijas mīlestības un skaistuma filosofija. Attēlā: Boriss Teterevs uz Latvijas Nacionālā teātra skatuves pirms performances. 2015. gada septembris.
    © Ilmārs Znotiņš
  • Īpašu atbalstu Borisa un Ināras Teterevu fonds sniedz arī rūpēm par dzīvniekiem. Tostarp, šo gadu laikā atbalsts sniegts dzīvnieku patversmēm "Dzīvnieku draugs" un "Labās mājas", raidījumam "Ķepa uz sirds", kalnu gorillu glābšanai Āfrikā un ziloņu aprūpei Taizemē. Attēlā: mecenāts Boriss Teterevs.
    © No fonda arhīva
  • Borisa un Ināras Teterevu fonds programmas “Māksla publiskā telpa" ietvaros tapa Brigitas Zelčas-Aispures mākslas objekts “Mala”. Tas uzstādīts Viesturdārzā. Attēlā: mecenāts Boriss Teterevs. 2015. gada novembris.
    © Ieva Makare
  • Kopš Borisa un Ināras Teterevu fonda dibināšanas atbalsts sniegts Rīgas Stradiņa universitātei ar mērķi atbalstīt talantīgākos topošos speciālistus un celt studiju kvalitāti. Attēlā: mecenāti kopā ar studentiem un bijušo RSU rektoru prof. Jāni Gardovski.
    © No fonda arhīva
  • Kopīgot

    URL:

    Citas galerijas

    Kopienu fondu darbi 2022. gada izskaņā. 01.01.2023.

    Svētku piedāvājums veikalos "Visi Var" un "Saulgrieze". 07.12.2022.

    Literārie jaunumi Latvijas Radio. 02.12.2022.

    Atklāts taktilais Brīvības piemineklis. 18.11.2022.

    "Pats savam SAIMES GALDAM": konservējumi un raža 2022