Kopš 2015. gada Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) un Borisa un Ināras Teterevu fonds sadarbojas, bagātinot LNB krājumu - ar augstvērtīgām grāmatām, katalogiem un filmām par mākslu.

Jaunieguvumu kolekcija uzsver izcilu personību lomu mākslas vēsturē un mūsdienu mākslā, sākot ar renesansi līdz 21. gadsimtam, tostarp – ietverot resursus par  laikmetīgās mākslas autoru radošo sasaisti ar vecmeistariem.

2015. gadā LNB ieguva 163 kvalitatīvus mākslas izdevumus un 160 filmas par mākslu, kas bija pamats jaunas audiovizuālas kolekcijas veidošanai. Savukārt 2016. gadā kolekciju papildināja 185 jaunas grāmatas par mākslu un 46 filmas, tostarp pop art mākslas klasiķa Endija Vorhola (Andy Warhol) filmu antoloģija.

Aicinām aplūkot tiešsaistē:

-          grāmatu un mākslas katalogu kolekciju (PDF)

-          filmu par mākslu un māksliniekiem kolekciju (PDF)

Sadarbības pirmā gada īpašais fokuss - anglosakšu grāmatniecības telpa, galvenokārt Lielbritānijas ievērojamo muzeju un mākslas institūciju publikācijas un kolekciju katalogi – “The National Gallery London”, “Tate”, “The Royal Academy of Arts”, “Victoria and Albert Museum”, pazīstamo mākslas izdevēju “Phaidon”, “Thames&Hudson” u.c. grāmatas. 

Foto: Ieva Makare

2015. gadā LNB sāka veidot arī jaunu, visus nozīmīgākos mākslas periodus aptverošu audiovizuālo materiālu kolekciju, kas ietver filmas par mākslas vēsturi un māksliniekiem (aplūkojiet fotogaleriju). 

Sadarbības otrajā gadā uzmanība ir pievērsta Itālijas, Spānijas un Krievijas mākslai. Īpaši - Krievijas ievērojamāko muzeju un mākslas institūciju publikācijas (Puškina Tēlotājmākslas muzejs, Tretjakova galerija, Valsts Krievu muzejs, Maskavas Laikmetīgās mākslas muzejs, Laikmetīgās mākslas muzejs "Garāža"), katalogi, kā arī pētījumi par kolāžu, performanci un laikmetīgo mākslu Krievijā.

Foto: Ieva Makare

Borisa un Ināras Teterevu fonds rosīgi atbalsta jaunu, oriģinālu mākslas darbu eksponēšanu publiskajā telpā Rīgā, kam LNB jaunieguvumu kolekcijā ir veltīta  virkne publikāciju.

Vēl vienu satura akcentu veido E.Vorhola ietekme uz jaunāku paaudžu māksliniekiem 21.gadsimtā.

Savukārt filmu kolekcija 2016. gadā ir papildināta par Itālijas un Spānijas mākslu un māksliniekiem, kā arī Krievijas ievērojamāko muzeju un mākslas institūciju publikācijām.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.