Augstu vērtējot teātra mākslu, Borisa un Ināras Teterevu fonds sniedz atbalstu Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrim. Šīs sadarbības ietvaros tapušas jau 10 izrādes.

2011./2012. sezonā pie skatītājiem nāca Viljama Šekspīra lugas „Divpadsmitā nakts” iestudējums. Savukārt 2012. gadā tapa uzvedums par leģendārā Oskara Stroka mūziku - „Tango ar Stroku”. Šī izrāde joprojām bauda nedalītu latviešu un krievu skatītāju mīlestību un parasti ir izpārdota.

2013. gadā fonds un M.Čehova Rīgas krievu teātris vienojās par regulāru atbalstu virknei jauniestudējumu. Un jau 2013. gada 11. maijā pie skatītājiem nonāk pirmais iestudējums šīs vienošanās ietvaros -  operete "Līgavaiņi”; tai seko "Kunga komediants" un 2014./2015. sezonā - "Hanuma", kā arī Raimonda Paula jubilejai veltītais jauniestudējums „Spoks no Kentervilas” (Alekseja Ščerbaka luga pēc Oskara Vailda noveles motīviem).

2016. gadā ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu iestudētas vēl divas izrādes - Vladislava Nastavševa "Mēdeja" ar Gunu Zariņu galvenajā lomā un "Mīlēt", ko iestudēja Alla Sigalova. 2017. gadā pie skatītājiem nāca jau devītais ar fonda atbalstu tapušais iestudējums - “Karalis Līrs” (Viestura Kairiša režija), kas ir viens no populārākajiem Viljama Šekspīra sacerējumiem un viņa daiļrades virsotne.

Savukārt 2018. gadā Latvijas valsts simtgadei Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris iestudējis izrādi “Maģijas atslēgas” par pasaulslaveno aktieri, režisoru ​​un pedagogu, kura vārdu teātris lepni nes, - par Mihailu Čehovu. Tas ir desmitais, jubilejas, projekts teātra un fonda sadarbības ietvaros.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.