2014. gadā Borisa un Ināras Teterevu fonds ir uzsācis divu gadu sadarbības projektu ar organizāciju Global Fairness Initiative, ieviešot programmu Centrālamerikā, maiju kopienā Solola reģionā Gvatemalā.

Iezemiešu kopienas visā Centrālamerikā jau vēsturiski ir bijuši institucionāla atstumšanas procesa upuri. Gvatemalā maiju kopienās ļoti liela daļa ir nereģistrēti lauksaimnieki un 60% no tiem iztikas līdzekļi ir ļoti ierobežoti. Statistika rāda, ka Gvatemalā 7 no 10 iezemiešu kopienu pārstāvjiem dzīvo nabadzībā. Nelīdzenā zeme un nepieejamie ceļi jau ilgstoši pastiprina vietējo iedzīvotāju atstumtību.

Agrorūpniecības attīstības programma paredzēta 300 mazajiem lauksaimniekiem 34 maiju kopienās Solola reģionā. Tās mērķis ir paplašināt lauksaimniecības un biznesa metodes, lai nodrošinātu labāku rezultātu, kvalitatīvākus un konkurētspējīgākus produktus, kā arī palīdzēt reģistrēt lielu daļu no reģiona mazajiem lauksaimniekiem. Programmas ietvaros norisināsies vairākas darbnīcas, apmācības un apaļie galdi ar iesaistītajām pusēm, lai veicinātu pāreju no neformālām un atkarīgām saimniecībām uz ilgtspējīgu, sadarboties spējīgu uzņēmējdarbību.

 

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.