Mākslas zinātnieces un Borisa un Ināras Teterevu fonda programmas “Māksla publiskā telpā” kuratores Helēnas Demakovas jaunais piecu lekciju cikls “No miera baloža līdz jūras briesmonim” ir veltīts Rietumu laikmetīgās mākslas vēsturei un aktualitātēm 20. un 21. gadsimtā. Lekcijās ir aicināts piedalīties ikviens interesents. Pirmā publiskā lekcija - “Cilvēka (un dzīvnieka) figūra vēsturē, kaislībās, vēlmēs un sadzīvē” - norisināsies jau 19.janvārī. Ieeja brīva.

Mākslas zinātniece Helēna Demakova. Foto: Ieva Makare.

Lekcijas domātas plašam interesentu lokam, bez priekšzināšanām. Tās veltītas dažādām mākslas parādībām, kuru attīstība 20. un 21. gadsimtā tiks atklāta neparastā veidā. Katra mākslas tēma attieksies uz ilgāku laika periodu - vismaz 100 pēdējiem gadiem. Lekciju cikla nosaukums aptver šo laika nogriezni – no Pablo Pikaso līdz Deimjēnam Hērstam 21. gadsimtā (līdz 2017. gadam).

Pirmās lekcijas tēma ir “Cilvēka (un dzīvnieka) figūra vēsturē, kaislībās, vēlmēs un sadzīvē”. Tā notiks 19. janvārī plkst. 17:30, klausītāji aicināti pulcēties Mākslas muzejā “Rīgas Birža” (konferenču zālē 3. stāvā).

Šī bagātīgi ilustrētā lekcija atspoguļos cilvēka (un reizēm arī dzīvnieka) figūras veidolus dažādos mākslas virzienos daudzu mākslinieku daiļradēs. Šajā lekcijā par cilvēka un dzīvnieka (piemēram, Deivida Hoknija mīļotā suņa Stenlija, kurš aizgājis labākos medību laukos) figūru mākslā vēstīs emocionāli tēli, - ekspresīvi vai statiski, stāstoši vai shematiski, sadzīviski vai heroiski, idealizēti vai deformēti, utt.

Turpmākajās lekcijās tiks izsekots abstrakcijas līkločiem, antimākslai un mākslai, kas saistīta ar masu kultūru; kā arī konceptuālajai, kontekstuālajai, politiskajai, postmoderni vēstošai un cita veida mākslai.

Lūgums interesantus nekavēt lekcijas sākumu.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.